Dorost nezpomaluje, Kladnu nadělil jedenáct gólů! Hattrick pro Wardase a Čihaře

Svěřenci Tomáše Andryse na domácím ledě přivítali kladenské Rytíře. Ti v první části se svými hostiteli drželi krok a jejich vedení dokázali dvakrát srovnat. Postupem času i přes parádní zákroky, které předváděl, lovil kladenský gólman stále častěji kotouč ze své sítě. Kladenským mladíkům pobyt v pásmu moc nevycházel a tak nakonec tři body za výhru 11:3 zůstaly energetikům. Ti už šestnáct zápasů v řadě, včetně přípravných, nepoznali porážku.
Extraliga dorostu, 3., čt 14.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
Rytíři Kladno
11:3
4:2, 4:1, 3:0
Branky a nahrávky: 01:47 Kváš (Blažek, Tomek; 5/5), 05:58 Tomek (Blažek; 5/5), 13:24 Čihař (Wardas, Pelikán; 4/5), 15:16 Čihař (Slavík; 5/5), 21:37 Tomek (Dyk; 5/5), 28:55 Wardas (Kváš, Dyk; 5/4), 32:11 Blažek (Tomek, Dyk; 5/5), 38:05 Slavík (Blažek, Tomek; 5/4), 40:47 Wardas (Čihař; 5/5), 44:45 Wardas (Čihař; 5/5), 50:21 Čihař (Čermák, Pelikán; 5/5) – 02:17 Kozák (Kulich, Štefík; 5/5), 11:04 Novák (4/4), 24:40 Kulich (Pěch; 5/5). Rozhodčí: Hacaperka – Belko, Deja. Diváci: 63. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 53:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 11:3.
diváci63
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Habla, Kožík, Slavík, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.
Rytíři Kladno: Šrámek – Háž, Beran, Krása, Müller, Štefík, Dörfl, Borkovec – Pěch, Novák, Valuš, Rambousek, Kulich, Pytlík, Burger, Trojna, Klempíř, Kozák.

Už v druhé minutě utkání šli energetici díky souhře Petra Tomka, Vlastimila Blažka a Michala Kváše do vedení. To jim však vydrželo pouhých dvacet sekund než skóroval Tomáš Kozák, kterému do jízdy nabil Jakub Kulich. V šesté minutě si ke kladenské brance najel Vlastimil Blažek, jehož střela se odrazila k Petrovi Tomkovi a ten pálil ze strany branky přes ležícího brankáře.

Před polovinou třetiny museli energetici bránit oslabení, ale i v něm dokázal Viktor Wardas ujet do pásma. Po necelé minutě šli do čtyř i kladenští mladíci. Barnabáš Novák vložil hůl do přihrávky energetiků a svou jízdu jeden na dva zakončil střelou pod horní tyč.

Po polovině první části předvedl ve vlastním oslabení Vojtěch Čihař i s dvěma pronásledovateli v patách parádní nájezd, kdy si položil gólmana a poslal kotouč do horních pater branky - 3:2. Přečíslení tři na jednoho nedokázali kladenští mladíci proměnit, neboť bránící energetik otočil hru. Lukáš Slavík svůj únik díky pohotovému zákroku Daniela Šrámka neproměnil, ale před kladenskou brankou vznikl menší zmatek a kotouč vyplaval před Vojtěchem Čihařem, který z mezikruží nezaváhal - 4:2. Chvíli před přestávkou se do velké šance dostal Dominik Pytlík, ale dva energetici ho dohnali a zabránili mu vystřelit.

Ve druhé minutě prostřední části padla do kladenské sítě pátá branka. Kryštof Dyk našel Petra Tomka, který pálil z těsné blízkosti - 5:2. Kotouč se sice nejprve odrazil od betonů Daniela Šrámka, ale následná dorážka karlovarského útočníka ho poslala za brankovou čáru. Poté se museli energetici bránit před výpady kladenských mladíků. Nenápadnou střelou přes beton Michala Oršuláka se prosadil Jakub Kulich - 5:3.

Následně se Kladenští svým napadáním postarali o to, aby se jejich hostitelé nedostali k většímu tlaku. Jejich snahy přerušilo oslabení. Energetici se usadili v pásmu. Ke slovu se po přihrávce od Kryštofa Dyka dostal Michal Kváš, ale trefil pouze Šrámkovu hruď, kotouč se však odrazil k Viktorovi Wardasovi a ten ho svou střelou z kruhu poslal do branky - 6:3.

V následujících minutách bylo hodně horko Danielu Šrámkovi, který dokázal udržet kotouč mimo tři tyče. Ke kapitulaci ho v čase 32:11 donutilo trio Petr Tomek, Kryštof Dyk a Vlastimil Blažek - 7:3. Michal Kváš přišel o gól po zákroku Daniela Šrámka. Na druhé straně pak Lukáš Burger narazil na pozorného Michala Oršuláka.

O využití další početní výhody energetiků se postaral Lukáš Slavík, který napasoval kotouč do mezírky mezi tyčkou a rukou kladenského gólmana - 8:3. Pod asistenci u této branky se podepsali Vlastimil Blažek a Petr Tomek. V poslední třetině energetici už skórovali v první minutě, když Viktor Wardas využil pobídku Vojtěcha Čihaře a vymetl pavučiny v rohu kladenské branky - 9:3.

Velkou šanci měl Jakub Borkovec, ale jeho střela sjela po betonech Michala Oršuláka. Pár sekund na to, opět po přihrávce Vojtěcha Čihaře, udeřil Viktor Wardas, který tímto gólem zkompletoval hattrick - 10:3. Před polovinou třetiny se do výborné pozice dostal Václav Trojna, kotouč však proletěl kolem karlovarské branky.

V polovině poslední třetiny se po zakončení akce Filipa Čermáka a Matěje Pelikána z hattricku radoval také Vojtěch Čihař - 11:3. I přes šance, které si v závěru utkání vytvořili se kladenským mladíkům nepodařilo skórovat a tak utkání skončilo za stavu 11:3 pro svěřence Tomáše Andryse.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

První třetina byla z naší strany, co se týče defenzivy, přinejmenším rozpačitá, abych to nazval slušně. Tím, že jsme dali čtyři góly, tak to na tabuli tak nevypadalo. Nicméně herně defenzivně to nebylo úplně ono. Směrem dopředu ale podle mého názoru kluci zase ukázali svoji kvalitu a byli schopní se kombinačně prosadit. Jsme rádi za tři body a budeme se připravovat na Litvínov.

Radek Hlavatý (Rytíři Kladno):

Vary prokázaly jednoznačně svoji sílu, kterou jsme tušili už před zápasem. Není náhoda neprohrát ani jeden zápas v přípravě a i vstup do soutěže měli velmi kvalitní. Na našem výkonu mě mrzí, že spoustu těch gólů jsme domácím darovali. Ten výsledek nemusel být takový. Byly tam chyby, které by se neměly stávat. Bohužel nás to stálo takový výsledek. Na druhou stranu je to pro nás poučení a doufám, že se budeme zlepšovat. Musím pochválit našeho gólmana Daniela Šrámka, který ačkoliv hrál první mistrovský zápas, podal výborný výkon a jako jeden z hráčů předvedl konstantní výkon během celého zápasu a i díky němu jsme neinkasovali víc. Gratulujeme soupeři k vítězství.